Wybielanie zębów – bezpieczna metoda na piękny uśmiech

Większość z nas marzy o śnieżnobiałym uśmiechu, niestety efekt nieskazitelnych zębów często jest dla nas trudny do osiągnięcia. Plamy i przebarwienie pojawiające się na naszych zębach stanowią źródło kompleksów. Na szczęście na runku dostępna jest coraz większa liczba produktów, dzięki którym będziemy mogli uzyskać nasz upragniony efekt zniewalającego, białego uśmiechu. Poniżej przedstawimy wam kilka bezpiecznych sposobów na wybielanie zębów. Odpowiemy również na pytanie, gdzie powinniśmy przeprowadzać niniejszy zabieg w domu, czy w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym?

Jak skutecznie wybielić zęby?

SPOSÓB I – pasty wybielające

Większość produktów dostępnych na rynku, zachwala swoje działanie i obiecuje natychmiastowy efekt śnieżnobiałych zębów. Choć część z tych zapewnień okazuje się nie mieć potwierdzenia w rzeczywistości, okazuje się, że regularne szczotkowanie zębów, przy pomocy odpowiedniej pasty zawierającej substancje wybielające, może w znacznym stopniu poprawić kolor naszych zębów.

SPOSÓB II – paski wybielające

To przeźroczyste paski nasączone żelem wybielającym, które należy nałożyć na zęby i pozostawić na 30 minut. Jeśli taki zabieg wykonujemy bez uprzedniej konsultacji stomatologicznej, możemy narazić się na ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

SPOSÓB III – nakładki z żelem

To forma dopasowana do kształtu naszych zębów, którą wypełnia się przy pomocy żelu wybielające a następnie nakładamy ją na zęby. Zabieg ten należy powtarzać przez około tydzień. W tym czasie należy wstrzymać się od spożywania soków barwiących, kawy i palenia papierosów, które skutecznie mogą zaburzyć proces wybielania zębów.

SPOSÓB IV – wybielanie laserem

Zabieg ten przeprowadzany jest w gabinetach stomatologicznych, a jego efekty widoczne są bardzo szybko. Koszt niniejszego zabiegu wynosi od około 800 do nawet 2000zł.

W domu, czy w gabinecie? Gdzie powinniśmy przeprowadzić zabieg wybielania zębów?

Podobnie jak w przypadku każdej innej ingerencji w organizm ludzki (a taką jest proces wybielania zębów) najbezpieczniej jest zasięgnąć opinii specjalisty. Chociaż zabieg wybielania zębów w profesjonalnym gabinecie stomatologicznym często wymaga większego nakładu finansowego, wiąże się on ze znacznie mniejszym ryzykiem wystąpienia objawów niepożądanych (w tym alergii, stanu zapalnego dziąseł lub zatrucia).

Dodaj komentarz