Ubezpieczenie na zdrowie i życie – mini poradnik

Ubezpieczenie na zdrowie i życie gwarantuje wsparcie finansowe w przypadku nagłych zdarzeń losowych. Możemy ubezpieczyć swoją rodzinę, gdyby coś nam się stało (utrata zdrowia i zdolności do pracy lub śmierć). Możemy też ubezpieczyć się na raka, polisa pokryje koszty związane z leczeniem.

Wysokość składki obliczana jest między innymi w oparciu o wiek i stan zdrowia. Na przykład osoby starsze są bardziej narażone na problemy zdrowotne, ponadto okres w jakim będą płacić składki jest krótszy niż u trzydziestolatka. Dlatego senior za tę samą ofertę zapłaci więcej niż osoba młoda. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru ubezpieczenia? Na sumę ubezpieczenia i gwarantowane świadczenia. Zapoznaj się też z warunkami, jakie musisz spełnić, by ubezpieczenie ci przysługiwało. Czym jest suma ubezpieczenia? To maksymalna kwota, którą otrzymasz w przypadku wydarzenia objętego ochroną w ubezpieczeniu.

Od czego zależy wysokość składki ubezpieczenia na zdrowie i życie?

-od wykonywanego zawodu (czy jest to bezpieczna praca biurowa, czy praca fizyczna obarczona ryzykiem.)

-od wieku i stanu zdrowia

-od zakresu ubezpieczenia

-od sumy ubezpieczenia

-od okresu trwania ubezpieczenia

Suma ubezpieczenia nie oznacza, że właśnie taka kwota zostanie nam wypłacona. Wszystko zależy od warunków ubezpieczenia, natomiast jest maksymalną kwotą, jaką możemy otrzymać w przypadku zdarzenia objętego ochroną. Przykładowo śmierć naturalna jest inaczej traktowana niż śmierć w wypadku drogowym. Polisę należy wybrać w oparciu o indywidualne potrzeby: czy jesteśmy singlami, czy mamy rodzinę, czy jesteśmy genetycznie obciążeni ryzykiem zapadnięcia na pewne choroby, na przykład nowotwory.

Komu zalecane jest wykupienie ubezpieczenia na zdrowie i życie?

Osobom, które wzięły ślub, ponieważ w przypadku śmierci, małżonkowi zostanie wypłacona rekompensata. Ma to duże znaczenie, gdy żona zajmuje się dziećmi i domem, a mężczyzna jest jedynym żywicielem rodziny.Osobom, które wybierają się na urlop i zamierzają na miejscu uprawiać sporty, takie jak narty. Osobom, które prowadzą niezdrowy tryb życia, stresują się i są obarczone ryzykiem nowotworu.

Dodaj komentarz