Telewizor do łazienki, czyli luksus w Twoim domu

W dużych salonach kąpielowych jest miejsce nie tylko na ogromną wannę z hydromasażem, ale i na inne udogodnienia. Hitem ostatnich miesięcy jest umieszczanie w łazience… telewizora. Czy takie rozwiązanie jest bezpieczne?

Elektronika i woda?

Powszechnie wiadomo, że woda nie ma dobrego wpływu na działanie urządzeń elektronicznych. Ponadto używanie sprzętów działających na prąd może zakończyć się porażeniem, a w konsekwencji – nawet śmiercią. Jeżeli chce się umieścić telewizor w łazience, powinno się zatem zadbać, aby był to model przeznaczony do tego właśnie celu.

Łazienki są pomieszczeniami wilgotnymi, dlatego można w nich umieszczać wyłącznie telewizory z systemami zabezpieczającymi przed kondensacją pary wodnej. Takie rozwiązanie chroni przed śniedzieniem układów, które skutkują awarią urządzenia. Ponadto telewizory do łazienki posiadają technologie niedopuszczające do wlewania się wody do środka sprzętu. Telewizory łazienkowe są oznaczane klasą IPX5, co jest równoznaczne z ochroną urządzenia przed strumieniem wody do 12,5 litra na minutę. Dodatkowo urządzenie jest zasilane prądem o mocy 12V, dzięki czemu znika ryzyko porażenia prądem kąpiącej się osoby.

Atutem telewizorów do łazienek jest podgrzewany ekran. Wyższa temperatura ekranu gwarantuje, że sprzęt nigdy nie paruje tak jak lustro. Oglądanie filmów jest zatem możliwe, nawet gdy w pomieszczeniu unosi się para wodna, powstała podczas nalewania gorącej wody do wanny. Na uwagę zasługuje również możliwość wyświetlania filmów w jakość full HD, dzięki której każda produkcja filmowa zapewnia więcej wrażeń i emocji.

Telewizor ozdobą łazienki

Specjalne telewizory do łazienek są skonstruowane w taki sposób, aby były prawdziwą ozdobą wnętrza. Urządzenia są płaskie, dzięki czemu można niemalże „wbudować” je w glazurę. Takie rozwiązanie sprawia, że sprzęt pozwala w pełni zrelaksować się w salonie kąpielowym, nie zagracając jednocześnie wnętrza i nie przytłaczając go. Ponadto telewizor posiada aluminiową ramkę, dzięki której świetnie wpisuje się w nowoczesne i klasyczne aranżacje wnętrza.

Telewizor do łazienki zajmuje niewiele miejsca nie tylko z powodu swojej szerokości – do jego działania niepotrzebne są dodatkowe głośniki czy dekodery. Urządzenie posiada wbudowany sprzęt nagłaśniający, a nieduży tuner DVB-T umożliwia oglądanie wszystkich programów naziemnej telewizji cyfrowej bez konieczności używania dodatkowych tunerów zewnętrznych. Ponadto media box z zestawu pozwala oglądać filmy z innych nośników.

Dodaj komentarz