Sposoby na piękne piersi – operacja czy metody naturalne?

Piękny biust to niezaprzeczalnie jeden z największych kobiecych atrybutów. Jego rozmiar i kształt to kwestia indywidualna i uwarunkowana genetycznie. I choć mówi się, że atrakcyjność piersi nie zależy od ich wielkości, wiele z posiadaczek małych biustów dałoby dużo, by go powiększyć. Sporo kobiet docenia jednak zalety posiadania małych piersi – grawitacja działa na nie w znacznie mniejszym stopniu, dłużej zachowują ładny kształt i jędrność. Piersi mogą zachwycać więc niezależnie od rozmiaru, a na utrzymanie ich w świetnej kondycji są sprawdzone sposoby.

Sposoby na piękny biust

Najbardziej znaną metodą na natychmiastowe uzyskanie biustu marzeń jest operacja powiększenia silikonowymi implantami. Jest to metoda szybka, dająca pewny i natychmiastowy efekt. Operacja jest jednak rozwiązaniem kosztownym i inwazyjnym. Czy jest to jednyny sposób na polepszenie wyglądu biustu? Zdecydowanie nie – warto zapoznać się z możliwościami, jakie dają metody naturalne.

– Masaż. Regularne masowanie biustu może poskutkować sporą poprawą jakości skóry. Jędrniejsza i bardziej sprężysta skóra dekoltu sprawi, że piersi nie tylko będą podniesione, ale również wizualnie większe.

– Fitoestrogeny. Są to związki zawarte w ziołach, działające na organizm podobnie do naturalnych, kobiecych hormonów – estrogenów. Zawierają je m.in. kozieradka i koper włoski. Systematycznie pijąc napary z tych ziół, po jakimś czasie można zauważyć delikatne powiększenie piersi.

– Ćwiczenia. To z pewnością najskuteczniejszy z naturalnych sposobów na piękny dekolt. Regularne wzmacnianie mięśni klatki piersiowej da efekt w postaci podniesionych, jędrnych i nieco większych piersi.

Czy metody naturalne są skuteczne?

Próbując zmienić kształt lub rozmiar biustu sposobami naturalnymi trzeba uzbroić się w cierpliwość. Jedynie systematyczne, konsekwentne stosowanie może przynieść jakiekolwiek efekty. Z pewnością nie będą one tak spektakularne, jak przy operacji. Warto jednak spróbować, zanim zdecydujemy się na drogi i inwazyjny zabieg.

Dodaj komentarz