Sposób na piękny i zdrowy uśmiech

Pamiętajmy o tym, że białe zęby nie zawsze muszą być zdrowe. Wszelkiego typu ubytki, nadwrażliwość, odsłonięte szyjki czy krzywy zgryz to problemy, które mogą dotknąć nawet osoby, mogące pochwalić się białym szkliwem. W związku z tym zęby i dziąsła powinny być przede wszystkim zdrowe. Na szczęście obecnie można zadbać o wygląd swojego uzębienia w każdym wieku.

Współczesna ortodoncja przepisem na piękny uśmiech

Z całą pewnością ortodonta to osoba, do której powinniśmy się udać, jeśli chcemy cieszyć się zdrowym i pięknym uzębieniem. Jest to świetne rozwiązanie dla osób borykających się od lat ze szparą między zębami, przebarwieniami, krzywymi zębami czy też żółtym szkliwem. Uśmiech odgrywa ogromną rolę w kontaktach międzyludzkich, a wszelkiego typu defekty w jamie ustnej powodują, że wstydzimy się podnosić kąciki ust w obawie przed nieprzychylną opinią. Na szczęście tych wad można się pozbyć. W celu poprawienia estetyki uzębienia, można udać się do ortodonty, który dokona zmiany kształtu, wielkości i nawet koloru zębów. Na pożądane efekty nie trzeba długo czekać, jeśli zdecydujemy się na zastosowanie licówek porcelanowych. Zabiegi są bezbolesne, a rezultaty spektakularne.

Obecnie nawet przerwy w uzębieniu nie stanowią większego wyzwania dla specjalisty, gdyż może on sięgnąć po materiał kompozytowy do nadania zębom właściwego wyglądu. Jeśli więc doszło do złamania czy zniekształcenia zęba, warto zdecydować się na estetyczną odbudowę. Dostępne są różne odcienie kompozytów, dzięki czemu nie trzeba obawiać się tym, że odnowiony ząb będzie odstawał od pozostałych.

Sposób na biały uśmiech

Sposoby na biały uśmiech – istnieją

Jeśli nie jesteśmy zadowoleni z bieżącego odcienia swoich zębów, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać się do stomatologa w celu wybielenia ich. Stosowane obecnie żele wybielające są całkowicie bezpieczne i nie niszczą szkliwa. Aplikowane są one na oczyszczone zęby, a efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Zęby wybielać można także w domu. Wystarczy wykonać i dopasować u stomatologa nakładki na zęby, na których umieszcza się żel i zakłada na noc.

Więcej o białym uśmiechu: DENTestetica

Dodaj komentarz