Przeszczep włosów – co dalej?

Naturalna odżywka do włosów

Przeszczep włosów stał się obecnie jedną z najczęściej wykonywanych operacji chirurgicznych, w Polsce jak i na świecie. Od kiedy, możliwe stało się przeszczepienie włosów jak również od kiedy cena za ten zabieg spadła, przeszczep włosów, stał się faktem. Tymczasem, sama operacja to dopiero początek drogi. Początek, który zwiastuje wielomiesięczną pracę, opartą na odżywianiu, pielęgnacji oraz dbaniu o przeszczepione włosy.

Lekarze zalecają stosowanie odpowiednich odżywek, szamponów, a także kremów. Idealne zaś są naturalne odżywki do włosów. Jest to wzmocnienie, uelastycznienie, a także wsparcie dla włosów, w tym również wsparcie dla ich cebulek oraz skóry.

Naturalne odżywki do włosów

Naturalne odżywki do włosów, jak sama nazwa wskazuje są wyprodukowane na bazie wyłącznie naturalnych składników. Taka odżywka jest jednym z podstawowych produktów, którego zastosowanie się zaleca przy przeszczepie włosów. Tym samym, ich działanie opiera się na:

– wzmocnieniu cebulki włosa, co jest niezwykle pożądanym efektem, w przypadku przeszczepu włosów,

– wzmocnieniu samego włosa, przez co włos nie łamie się, ani nie uszkadza,

– wzmocnieniu i pielęgnacji skóry, która po zabiegu przez długi czas jest bardzo wrażliwa,

– ochronie włosów przed czynnikami zewnętrznymi. Jak wiadomo, włosy przeszczepione są zdecydowanie słabsze i bardziej podatne.

Naturalna odżywka do włosów, pozwala na zachowanie włosów w lepszej kondycji. Kiedy przeszczep znacząco osłabia włos jak i samą skórę, wówczas odżywka staje się niezbędnym elementem do podtrzymania lepszych parametrów samych włosów oraz skóry.

Naturalne odżywki przy przeszczepie włosów

Przeszczep włosów jest zabiegiem stosunkowo trudnym i wymagającym czasu. Cierpi przy tym, szczególnie skóra głowy. Jednak stosując dobrej jakości odżywkę, można znacząco wpłynąć na poprawę i odżywienie skóry głowy, co będzie miało niebagatelny wpływ przy przyjęciu przeszczepu samych włosów.

Dobrej jakości odżywka jest tylko jednym z elementów całej „układanki”. Naturalnie, elementem bardzo ważnym, jednak jest to również niezwykle.

O tym co niszczy włosy oraz co włosom pomaga przeczytacie tutaj: http://www.modelowaniewlosow.pl/co-niszczy-wlosy/

Dodaj komentarz