Piękny wygląd dzięki diecie? To proste!

Piękna skóra, lśniące włosy oraz mocne paznokcie – oto podstawa atrakcyjnego i zdrowego wyglądu. Jak można zadbać o swój wygląd? 

Sięganie po odpowiednie suplementy przynieść może sporo pozytywnych efektów, warto jednak pamiętać, że nasz wygląd często jest odzwierciedleniem ogólnego stanu naszego zdrowia. 

Co to oznacza? Że oprócz odpowiedniej pielęgnacji musimy też zadbać o swą dietę. 

Po jakie produkty warto sięgać, by poprawić swój wygląd? 

Witaminy na zdrowy wygląd

Wiadomo, że bez witamin oraz minerałów nasz organizm nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, a ich niedobory mogą się poważnie odbijać na naszym samopoczuciu. Warto pamiętać, że brak odpowiedniej ilości witamin w codziennej diecie może się też przełożyć na nasz wygląd. 

Jakie składniki odżywcze mają największy wpływ na stan naszych włosów, skóry i paznokci? 

Dla zdrowego i pięknego wyglądu cennym wsparciem są takie witaminy, jak witamina A, dzięki której nasz naskórek jest skuteczniej chroniony przed zrogowaceniem. Dla naszych włosów cennym wsparciem jest z kolei witamina B1, dzięki której skóra głowy zyskuje skuteczniejszą ochronę przed stanami zapalnymi. 

W trosce o piękny wygląd warto też sięgać po te produkty spożywcze, w których znajduje się witamina B2. Jej obecność w zdrowej diecie może nas uchronić przed problemem z rozdwajającymi się końcówkami włosów oraz nadmierną łamliwością paznokci. Na stan naszej skóry bardzo dobrze wpływa biotyna, czyli witamina B8, z kolei walkę o mocniejsze paznokcie może nam ułatwić kwas foliowy (witamina B9). 

Piękny wygląd to również efekt sięgania po te produkty spożywcze, w których znajdują się większe ilości witaminy C. Ma ona właściwości odmładzające, stanowi też cenne wsparcie dla zdrowych włosów, które dzięki jej obecności mogą się skuteczniej regenerować. Dzięki witaminie D nasze włosy mogą szybciej rosnąć, z kolei w walce z pierwszymi oznakami starzenia się najlepsze wyniki osiąga witamina młodości, czyli witamina E. 

Przy takim problemie, jak przebarwienia skóry oraz uciążliwe pajączki, cennym wsparciem stanie się zdrowa dieta obfitująca w zielone warzywa liściaste. Są one cennymi źródłami witaminy K, dzięki której można poprawić stan swojej cery oraz jej koloryt.

Minerały dla zdrowia i urody

Wapń, magnez, cynk, żelazo – oto kolejne składniki odżywcze, bez których zdrowa dieta mająca nam pomóc w zachowaniu pięknego wyglądu nie może się obejść. 

Dla mocnych włosów oraz paznokci cennym wsparciem jest wapń, obecny przede wszystkim w mleku oraz w jego przetworach. 

Na jędrność i koloryt skóry pozytywnie wpływa cynk, z kolei dzięki miedzi można wzmocnić i włosy, i paznokcie. W walce z pierwszymi oznakami starzenia się świetnie sprawdza się selen, natomiast żelazo świetnie się sprawdza przy problemach z kruchymi paznokciami oraz wypadającymi włosami. Łamliwe i rozdwajające się włosy mogą być oznaką niedoboru krzemu – pierwiastka znajdującego się m. in. w burakach, pietruszce oraz w rzodkiewce.

Podsumowując…

Zdrowa dieta to lepsza forma oraz piękniejszy wygląd. Dla każdego, kto chce się cieszyć piękną skórą i zdrowymi włosami, dieta pełna witamin i minerałów staje się sprawą bardzo ważną. Warto o tym pamiętać i zadbać nie tylko o wyposażenie swej kosmetyczki w dobre preparaty, ale i o to, co będzie się pojawiało na naszych talerzach.

Dodaj komentarz