Osocze bogatopłytkowe – skuteczna rewitalizacja skóry

Odmładzanie osoczem bogatopłytkowym PRP (mezoterapia osoczem) to jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, któremu naprawdę ciężko cokolwiek zarzucić. Pod warunkiem, że zabieg przeprowadza się wtedy, kiedy faktycznie istnieją szanse na osiągnięcie pozytywnych efektów odmłodzenia skóry, poprawy napięcia i zniwelowania zmarszczek, mezoterapia osoczem to terapia niezwykle skuteczna, potwierdzona szeregiem badań klinicznych.

Jak wygląda wampirzy lifting?

Etapy zabiegu mezoterapii osoczem bogatopłytkowym:

  1. pobranie 9-27 ml krwi (autologicznego materiału do zabiegu) w sterylnych warunkach
  2. odwirowanie krwi, przygotowanie osocza bogatopłytkowego
  3. wprowadzenie osocza z powrotem do organizmu pacjenta za pomocą jednorazowej sterylnej igły i strzykawki – trwa to jedynie kilkanaście minut.

Tak przygotowany preparat osocza bogatopłytkowego zawiera wysokie stężenie płytek krwi – stąd nazwa zabiegu. Stężenie płytek w osoczu PRP jest kilkadziesiąt razy wyższe niż zawartość płytek w krwi. Iniekcje wykonuje się w odległościach około 1 cm od siebie.

Zastosowania mezoterapii osoczem

Najpopularniejsze miejsca i zastosowania iniekcji osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej to:

  • wygładzanie skóry twarzy
  • redukcja zmarszczek pod oczami i kurzych łapek
  • profilaktyka anti aging u osób młodych – zabieg całej twarzy
  • poprawa jędrności skóry dekoltu i szyi
  • okolice ust
  • rewitalizacja stref intymnych
  • walka z łysieniem

Na czym polega działanie osocza?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym ma za zadanie zainicjować bardzo silne, naturalne mechanizmy naprawcze komórek, które normalnie działają przy naruszeniu struktury skóry. Osocze bogatopłytkowe sprawia, że proces samo naprawy uszkodzonych komórek działa efektywniej niż jest to normalnie możliwe. Aktywatorem dobroczynnych czynników zawartych w płytkach krwi jest już samo wirowanie.

Probówki w zabiegach mezoterapii osoczem są wykonywane certyfikowanymi wyrobami medycznymi, są w 100% sterylne i nie zawierają szkodliwych materiałów, które mogłyby zostać przypadkowo wprowadzone do ciała pacjenta.

Dowiedz się więcej na temat zabiegów osoczem bogatopłytkowym: https://www.nowaestetyka.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/wampirzy-lifting/

Dodaj komentarz