Jak podkreślić naturalny skręt włosów?

Właściwa pielęgnacja włosów i stosowanie odpowiednich kosmetyków stylizacyjnych to podstawa, aby uzyskać ich piękny, naturalny skręt. Skutecznym sposobem na podkreślenie loków jest plopping, który można wykonać w domu. Metoda idealnie sprawdza się przy włosach kręconych i puszących się.

 

Kosmetyki pielęgnacyjne do włosów kręconych

 

Kręcone włosy źle reagują na kosmetyki pielęgnacyjne z silnymi detergentami, ponieważ mogą je obciążać, pozbawiać objętości, a także zmniejszać ich naturalny skręt. Na rynku kosmetycznym dostępne są produkty, jakie powstały z myślą o pielęgnacji loków i fal i warto z nich korzystać. Marka Syoss oferuje, np. szampon do włosów kręconych i falowanych, który nie tylko nawilża i odżywia kosmyki, ale również przeciwdziała ich puszeniu się.

 

Codzienną pielęgnację kosmyków warto uzupełnić, stosując odżywki i maski, dobrane odpowiednio do potrzeb włosów. Aby uniknąć efektu obciążenia i braku objętości, kosmetyk odżywczy wystarczy aplikować od wysokości ucha, wówczas włosy u nasady pozostaną naturalnie uniesione, a końcówki dogłębnie odżywione i nawilżone.

 

Kosmetyki do stylizacji włosów kręconych

 

Rynek kosmetyczny oferuje również szereg różnorodnych produktów do stylizacji włosów kręconych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują specjalne kremy dyscyplinujące niesforne kosmyki. Innowacyjna formuła kosmetyków udoskonala naturalny wygląd loków, zmniejsza ich puszenie i elektryzowanie się, jednocześnie nie obciążając i nie sklejając kosmyków. Niewielką ilość kremu wystarczy nałożyć na wilgotne włosy, omijając nasadę włosów, a następnie lekko ugniatać palcami, aby produkt wchłoną się w strukturę kosmyków. Po nałożeniu kosmetyku można dodatkowo wykonać plopping – prostą metodę na wydobycie naturalnego skrętu niesfornych fal i loków.

 

Plopping, czyli domowa metoda na wydobycie naturalnego skrętu włosów

 

Plopping to skuteczny sposób na wydobycie skrętu włosów. Po nałożeniu produktu stylizacyjnego na wilgotne włosy wystarczy zawinąć je w rozłożony na stole lub kanapie zwykły T-shirt. Rękawki koszulki należy zwinąć w dwa wałki, a następnie związać je ze sobą z tyłu głowy. Tak powstały “czepek” nosi się na głowie przez 1-2 godziny, a następnie pozostawia kosmyki do naturalnego wyschnięcia bądź suszy się suszarką, koniecznie z dyfuzorem.

 

Plopping, czyli tzw. koszulkowanie włosów, to najlepsza metoda nie tylko dla osób, które mają problem z wydobyciem naturalnego skrętu loków, jak również z nadmiernym elektryzowaniem się niesfornych kosmyków.

Dodaj komentarz