Najciekawsze książki sensoryczne dla dzieci

Szukając ciekawej alternatywy dla klasycznych książek dla dzieci w języku angielskim, warto zainteresować się wydawnictwami sensorycznymi. Czym charakteryzują się tego typu pozycje?

Książeczki sensoryczne dla najmłodszych podzielić można na kilka kategorii. Jedną z nich są dotykowe. Przykładem takiej książki jest „Baby’s very first play book animal words” autorstwa Fiony Watt z wydawnictwa Usborne. Dzięki niej dzieci poznać mogą zwierzęta mieszkające w lesie, dżungli, na farmie oraz w ocenę. Książeczka posiada barwne ilustracje oraz wyżłobione, specjalnie powycinane strony stymulujące rozwój sprawności manualnej i koordynację wzrokowo — ruchową. Skutecznie pobudza ona także rozwój mowy i wyobraźnię, wydłużając czas koncentracji.

Kolejnym rodzajem książek dla dzieci po angielsku z kategorii książeczek sensorycznych są wydawnictwa dźwiękowe. Do kategorii tej zalicza się na przykład „Big keyboard book” Sama Taplina. Tym, co odróżnia ją od klasycznych książek jest wbudowane pianinko ułatwiające naukę najbardziej znanych, lubianych przez dzieci anglojęzyczne piosenki. Posiada ono kolorowo oznakowane klawisze oraz proste schematy pokazujące, które z nich po kolei wciskać. Książeczka skutecznie ćwiczy koncentrację dzieci oraz sprawność manualnych ich rączek.

Warto wspomnieć tutaj także o książeczkach rozkładanych. Jedną z nich jest „Humanotomy” Nicole Edwards. To edukacyjna książka, z pomocą której dzieci są w stanie poznać poszczególne układy naszego ciała. Na uwagę zasługują szczegółowe opisy, drobiazgowe ilustracje oraz liczne ciekawostki inspirujące najmłodszych czytelników do dogłębnego poznania ludzkiej anatomii.

Do kategorii książek sensorycznych zaliczają się również wydawnictwa trójwymiarowe, jak „Maisy grows a garden” Lucy Cousins. To przepięknie ilustrowana podróż do świata ogrodu, w którym na czytelników czeka szereg ruchomych niespodzianek. Jedno pociągnięcie za sznurek wprawia w ruch całą ilustrację. Znajdujące się w książeczce przesuwne obrazki skutecznie stymulując koordynację wzrokowo — ruchową, pobudzają spostrzegawczość i wydłużają czas skupienia.

Dodaj komentarz