Krzesło schodowe czyli jak ułatwić życie niepełnosprawnym

Niepełnosprawność jest ogromnym problemem w dzisiejszym społeczeństwie. Co prawda wszelkie statystyki są coraz lepsze, rośnie również nasza świadomość oraz kształtuje się nasza mentalność. Mimo to, trudno powiedzieć, aby osoby niepełnosprawne miały na świecie lekko. Powiedzieć, że mają znaczne utrudnienia, to nie powiedzieć nic. Na szczęścia, współczesna, nowoczesna technologia wychodzi naprzeciw nim. Nowoczesne, mechaniczne wózki inwalidzkie, specjalne schodołazy, a także krzesło schodowe czy też windy dla niepełnosprawnych, to rozwiązania, które pozwalają na wygodniejsze życie.

Zastosowanie krzesła schodowego

Krzesło schodowe, to nic innego, jak krzesło, które służy do poruszania się osoby niepełnosprawnej na schodach. Niepełnosprawność, często przychodzi nagle i jest efektem wypadku. To co do dzisiaj było proste, staje się wręcz niemożliwe. Zwykłe poruszanie się na schodach w domu staje się bardzo trudne. Osoba taka, jest wówczas w pełni uzależniona od innych. To natomiast, powoduje, że pogłębia się jej depresja. Dom trzeba dostosować do osoby niepełnosprawnej. Jest to warunek konieczny, który musi być spełniony, aby osoba niepełnosprawna nie pogłębiała się w swojej depresji. Aby tak się stało krzesło schodowe staje się pewnego rodzaju standardem, w przypadku domu piętrowego.

Konstrukcja krzesła schodowego

Krzesło schodowe jak sama nazwa wskazuje jest to nieco nietypowy rodzaj krzesła. Jest to krzesło, które osadzone jest na specjalnej rurze. Rura ta, jest elementem, po którym przemieszcza się krzesło, które wykorzystuje specjalne rolki napędzane przekładnią z silnikiem. Rura w rzeczywistości jest specjalną szyną, dostosowaną w pełni do użytkowania przez krzesło schodowe. Specjalny łazik, odpowiedni silnik oraz przekładnia, pozwalają na poruszanie się krzesła w górę z ciężarem przekraczającym ponad 150 kilogramów.

Krzesło schodowe jest często jedynym rozsądnym rozwiązaniem dla osoby niepełnosprawnej. Jest to również rozwiązanie, które pozwala na zachowanie samodzielności w budynku piętrowym. Więcej o krzesłach schodowych – tutaj: http://pokonaj-bariery.pl/krzeslo-schodowe/.

Dodaj komentarz