Jak zapobiec przeszywającym bólom zębów?

Uzyskanie idealnej bieli zębów oraz świeżego zapachu z ust to nie jedyne priorytety, jeśli chodzi o pielęgnacje uzębienia. W wielu sytuacjach cierpimy przez bóle zębów lub dziąseł. Nadwrażliwość zębów może być spowodowana gromadzeniem się kamienia (który wciska się pod zęby i zwiększa wrażliwość na ból). Inne przyczyny to twarde szczoteczki, ścierające się pasty, próchnica lub zgrzytanie zębami (bruksizm). Uzębienie jest pozbawione ochrony, w efekcie odczuwamy nadmierny ból przykładowo podczas picia kawy, herbaty, zimnych napoi, czy spożywania lodów. Przyczyną bólów może być również słabe szkliwo zęba. Gdy jest uszkodzone łatwo odkrywa kanaliki nerwowe, które będą nadmiernie przekazywać ból.

Profilaktyką przy wrażliwych zębach jest stosowanie szczoteczek z miękkimi włóknami, past o niskiej ścieralności, lecz pomocne przede wszystkim okażą się płyny do płukania jamy ustnej. Ich skuteczność jest tak wysoka, gdyż docierają w każdy trudno dostępny zakątek (gdzie np.: może gromadzić się kamień). Marka LISTERINE® w swojej ofercie proponuje szereg produktów dedykowanych do nadwrażliwości i bólu zębów.

Bóle w jamie ustnej mogą być również spowodowane wrażliwymi dziąsłami. Przyczynami mogą być różnego rodzaju stany zapalne, problemy ogólnoustrojowe lub nieprawidłowa higiena. W żadnej sytuacji nie wolno tego lekceważyć, chore dziąsła mogą prowadzić do parodontozy oraz przedwczesnej utraty zębów. W profilaktyce pomoże rzucenie palenia, ograniczenie cukru oraz przejście na racjonalną dietę. Jednak pośrednim powodem chorób dziąseł są bakterie w jamie ustnej. Tradycyjne szczotkowanie nie usuwa w pełni niekorzystnej flory bakteryjnej z naszych ust. W efekcie bakterie, które przetrwały szybko rozmnażają się ponownie. Płukanie jamy ustnej produktami marki LISTERINE® usuwa w pełni drobnoustroje, które mogą niekorzystnie wpłynąć na nasze dziąsła. Odpowiednia kategoria produktów pomoże nam w dbaniu o zdrowe dziąsła: https://www.listerine.pl/products

Produkt kompleksowo dbający o nasze zdrowe zęby, uchroni przed występowaniem przeszywających bólów oraz chorobami jest LISTERINE® TOTAL CARE SENSITIVE. Płyn ten nie tylko dba o zdrowie dziąseł, lecz również jest dedykowany przy problemach z nadwrażliwością zębów. Wzmacnia szkliwo, zapobiega cofaniu się dziąseł, usuwa bakterie tworzące płytkę nazębną oraz przede wszystkim zapewnia świeży oddech.

Dodaj komentarz