Jak wyglądać dobrze i atrakcyjnie – nie tylko na randki online

Atrakcyjny wygląd, jest jedną z tych rzeczy, na których skupiamy się w bardzo dużym stopniu. Tak naprawdę, dla większości z nas istotne jest to, jak wyglądamy oraz jak widzą nas inni. Często, dużo bardziej przejmujemy się zdaniem innych, niż tych najbliższych.

Badania, na temat naszego, atrakcyjnego wyglądu, przeprowadziły między innymi portale randkowe. Badania te pokazują, że na randkę, czy też na spotkanie, z osobą płci przeciwnej, bez względu na jego cel, zawsze przykładamy się bardziej do swojego wyglądu, niż podczas spotkania z osobą tej samej płci. Ponadto, najlepszy portal randkowy podaje, że naukowcy dowiedli, iż to właśnie to pierwsze wrażenie jest kluczowe i stanowi podstawę do dalszego rozwoju znajomości. Tym samym, atrakcyjny wygląd jest szczególnie ważny.

Pielęgnacja i dopasowany strój

Aby dobrze wyglądać, bez względu na to, w jakich okolicznościach, należy zadbać o regularną pielęgnację, higienę osobistą oraz o zdrowe odżywianie. Zdecydowanie lepiej postrzegani jesteśmy przez płeć przeciwną, kiedy nasza skóra, włosy, zęby oraz paznokcie są zadbane. Tak naprawdę, ubiór gra tutaj drugorzędną rolę, gdyż jest czymś, co można stosunkowo łatwo zastąpić.

Wygląd zewnętrzny i wewnętrzne dopasowanie

Naukowcy, udowodnili zresztą, że nie tylko wygląd zewnętrzny jest ważny, ale istotne jest również samo, wewnętrzne dopasowanie dwojga ludzi. Tym samym, kulturę osobistą, zachowanie oraz ogładę, traktuje się również jako atrakcyjny czynnik, który niejako determinuje wybór potencjalnego partnera do dalszej znajomości. Ludzie, którzy we własnym mniemaniu są mniej atrakcyjni i którzy nie potrafią w odpowiedni sposób, wyrobić w sobie komfortu psychicznego, odnośnie ich zewnętrznego wyglądu, zawsze mogą te braki nadrobić wiedzą, elokwencją czy też zachowaniem. Dla partnera lub partnerki, pewne trwałe relacje z drugą osobą, są możliwe jedynie wtedy, kiedy ta druga osoba jest atrakcyjna zarówno zewnętrznie jak również wewnętrznie.

Dodaj komentarz