Jak poradzić sobie z przebarwieniami?

Nieestetyczne przebarwienia na twarzy trudno zniwelować nawet przy użyciu dobrego podkładu. Mogą one spędzić sen z powiek niejednej z nas. W jaki sposób poradzić sobie z tym problemem? Jaki wpływ na kondycję skóry i przebarwienia ma witamina C?

 

Czym są przebarwienia? Jakie są przyczyny ich powstawania?

Przebarwienia to nic innego jak ciemniejsze plamki na skórze, które pojawiają się na skutek nie do końca właściwego działania melanocytów. Odpowiadają one za produkcję melaniny. Może się zdarzyć, że w niektórych miejscach, najczęściej na twarzy, znajduje się ich zbyt duże skupisko. Wówczas na twarzy powstają mało eleganckie plamki.

Przyczyn powstawania przebarwień na skórze może być wiele. Jednym z nich są wahania hormonalne, które pojawiają się często u kobiet w ciąży lub pań stosujących antykoncepcję hormonalną. Skupienie przebarwień może być spowodowane również wyciskaniem zaskórników i pryszczy. Gdy ranki po trądziku się goją, wówczas w konkretnym miejscu może też pojawić się nadmiar melaniny. Ponadto, picie herbat z dziurawcem może wywoływać podrażnienie na słońce i powstanie nieestetycznych przebarwień przy silnej ekspozycji na promienie słoneczne.

Serum z witaminą C na przebarwienia

Przebarwienia pojawiają się najczęściej po okresie letnim, ale również u kobiet po ciąży. W jaki sposób rozjaśnić przebarwienia? Można w tym celu udać się do gabinetu dermokosmetycznego, w którym kosmetolodzy dobiorą odpowiednie preparaty do skóry i przy zastosowaniu nowoczesnych urządzeń poradzą sobie z przebarwieniami.

Osoby, które nie chcą wydawać dużych pieniędzy na kosztowne wizyty, mogą spróbować usunąć przebarwienia domowymi sposobami. Jednym z lepszych jest serum z witaminą C. Dzięki niemu przebarwienia stają się jaśniejsze i płytsze. Aktywna witamina C działa skutecznie w walce z nierównym kolorytem cery. Decydując się na stosowaniu serum, warto pamiętać o regularności stosowania takich zabiegów, a także o przestrzeganiu zaleceń producenta zamieszczonych na opakowaniu.

Który produkt jest odpowiedni?
W aptekach i drogeriach można spotkać różne preparaty, które mają pomóc nam w walce z przebarwieniami. Z uwagi na ich mnogość pojawia się pytanie – jakie serum z witaminą C wybrać? Zazwyczaj mają one formę żelu lub kremu. Spotkać się można również z kosmetykami w płynie takimi jak serum rozświetlające Aurga Flavo-C czy z preparatem Synchrovit C, będący połączeniem witaminy C z sodą i cynkiem. Tego typu serum z witaminą C do twarzy odżywi naszą skórę, spłyci przebarwienia i sprawi, że staną się one mniej widoczne.

Dodaj komentarz