Implanty i koronki zębowe – kosztowny zakup

Piękne, zdrowe, czyste i zadbane zęby. Każdy by chciał takie mieć, nie każdy jednak jest w stanie prawidłowo o własne uzębienie zadbać. Niestety, ale problemy z zębami u Polaków, wynikają przede wszystkim z ich własnego zaniedbania oraz z faktu, że Polacy po prostu o zęby nie dbają. Dopiero w momencie, gdy problemy z uzębieniem zaczynają się pokazywać, zaczynamy rozumieć, jako społeczność, jak ważne jest, aby o zęby zadbać.

Utrata zęba – problem nie tylko dla kobiety

Utrata zęba dotyka mniej więcej co szóstego Polaka. Niestety, większości, taka strata byłaby do uniknięcia, gdyby tylko zadbać lepiej o stan uzębienia. Tymczasem, problemy zaczynają się od błahych spraw, czy to kamień, czy próchnica. Kończą natomiast na konieczności wyrwania zęba. Co wtedy? Wtedy, pozostaje jedynie implant lub specjalna koronka zębowa, którą jednak nie zawsze można zastosować. Oba zabiegi są nie tylko bolesne, ale również bardzo kosztowne i długotrwałe.

Implanty zębowe a koronki

Implanty są kosztowne, ale czasem to jedyne wyjście

Implant zębowy to nic innego, jak całkowicie nowy, wykonany z nowoczesnych materiałów, w pełni funkcjonalny, sztuczny ząb. Implant, może być całościowy lub też może być częściowy, a wszystko uzależnione jest od rodzaju uszkodzenia zęba, od tego, czy ząb został usunięty w całości czy częściowo, oraz czy istnieje możliwość „dorobienia” implantu i tym samym, zachowania części starego zęba.

Koronka, jest to natomiast element lub też kawałek sztucznego zęba, który najczęściej stosuje się w przypadku utraty części zęba lub jego całości. Koronki, najczęściej wykonywane są ze specjalnych materiałów jak porcelana, ceramika lub obecnie, specjalne tworzywa czy też polimery, które zapewniają trwałość i efektywność.

Zarówno koronki jak i implanty zębowe są niezwykle kosztowne. Co jednak zrobić, gdy nagle stracimy „jedynkę”, lub też uszkodzeniu ulegnie „dwójka” lub „trójka”? Nie ma wyjścia, jeśli jest możliwość można zdecydować się na tańszą koronkę, lub też jeśli nie ma możliwości jej montażu – na bardzo drogi implant zębowy. W jednym i drugim przypadku koszta niestety trzeba ponieść. Jeśli zaś nie ma się wystarczająco gotówki, pozostają raty, kredyty, lub pożyczki jak tutaj: chwilówki online.

Dodaj komentarz