Depilacja laserowa

Zbliżające się lato skłania kobiety do przyjrzenia się swojemu ciału. Ciepłe dni oznaczają, że po zimie odsłoni się nogi i pachy, a w czasie wypoczynku na plaży – również okolice bikini. Z tego powodu panie szukają skutecznych sposobów na pozbycie się nadmiernego owłosienia. Z pomocą przychodzi im depilacja laserowa, która jest coraz popularniejsza wśród polskich kobiet.

Depilacja laserem diodowym – sposób na gładkie ciało na całe życie

Usuwanie niechcianych włosków tradycyjnymi metodami jest kłopotliwe. Golenie maszynką trzeba powtarzać każdego dnia, a ostrza mogą ranić skórę i powodować podrażnienia. Wosk i depilator to metody bolesne i dające efekt jedynie na kilka tygodni, natomiast kremy do depilacji często wywołują alergie. Depilacja laserowa jest natomiast metodą, która pozwala trwale pozbyć się owłosienia z nóg, pach czy bikini.

Depilacja laserowa polega na zniszczeniu cebulek włosowych za pomocą silnej wiązki światła. Laser niszczy podstawę włosa, przez co włos przestaje odrastać. Skuteczność depilacji laserowej jest wysoka, gdyż raz zniszczona cebulka nie ma możliwości odbudowania. Im ciemniejsze włosy i jaśniejszą skórę ma kobieta, tym łatwiej jest pozbyć się owłosienia z jej ciała. Laser jest nieskuteczny wyłącznie u pań, które mają bardzo jasną karnację i włoski na ciele – niska zawartość melatoniny uniemożliwia absorbcję wiązki lasera przez włos, a to skutkuje niemożnością zniszczenia cebulki włosowej.

Czy depilacja laserowa się opłaca?

Cennik zabiegów depilacji laserowej zwykle wygląda podobnie bez względu na to, który gabinet kosmetyczny się wybierze. W miastach takich jak Poznań, Kraków czy Rzeszów, za jeden zabieg depilacji laserowej płaci się od 100 do 200 złotych w zależności od partii ciała i gęstości owłosienia. Powinno się pamiętać, że całe owłosienie zniknie dopiero po kilku sesjach depilacji laserem, dlatego łączny koszt usuwania niechcianych włosków wynosi średnio od 500 do 1200 złotych za jedną partię ciała.

Jednorazowa depilacja laserowa jest nieskuteczna ze względu na to, że część włosków pozostaje w fazie uśpienia, gdy reszta owłosienia jest usuwana. Uśpione włoski przechodzą do fazy wzrostu po 2-3 tygodniach i wtedy wskazane jest przeprowadzenie kolejnego zabiegu. Depilację powtarza się do uzyskania pożądanego efektu. Może się zdarzyć, że po kilku latach na ciele pojawi się niewielka liczba słabszych i jaśniejszych włosków. W takiej sytuacji wystarczy jeden dodatkowy zabieg depilacji laserem diodowym, by uniemożliwić owłosieniu dalszy wzrost.

 

Dodaj komentarz