Dbaj o zdrowie z BeRaw !

We współczesnym świecie przechodząc przez jakąkolwiek ulicą mamy bardzo łatwy dostęp do wielu fastfoodów czy kuszących słodyczy i innych przekąsek. Jednakże co raz to więcej ludzi pragnie zdrowiej się odżywiać, uprawiać rozmaite sporty i po prostu być zdrowszym.

Od czego zacząć dążąc do zdrowego stylu życia? Na początek wystarczy trzymać się kilku prostych zasad.

Zacznij się ruszać

Chyba wszyscy wiedzą jak ważna jest aktywność fizyczna. Zgodnie z zaleceniami WHO, każdy dorosły człowiek potrzebuje minimum 30 minut aktywności fizycznej o umiarkowanej intensywności przez 5 dni w tygodniu bądź minimum 20 minut wysiłku o dużej intensywności 3 razy w tygodniu. Wybierz aktywność fizyczną, która będzie dla Ciebie odpowiednia. Tak naprawdę na początek wystarczy zaledwie kilkanaście minut spaceru dziennie, by poprawić stan naszego zdrowia.

Zacznij jeść pięć razy dziennie

Wydaje się to dużo, jednakże gdy jemy w regularnych odstępach (2-3 h) pięć mniejszych posiłków, niż np. trzy większe, nie czujemy głodu a co za tym idzie nie podjadamy pomiędzy nimi. Także jest to idealny sposób by ograniczyć słodkie czy słone przekąski. Dobrą propozycją jest zastąpienie jednego z mniejszych posiłków (np. jako drugie śniadanie) przekąską z BeRaw. Zaskakująco dobrane smaki oraz bogactwo wartościowych składników zapewni nam odpowiednio zbilansowany posiłek.

Jedz więcej owoców oraz warzyw

Włączenie do naszej diety więcej owoców oraz warzyw, dostarczy nam niezbędnych dla zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu licznych witamin oraz składników odżywczych. Zbilansowana zdrowa dieta może przyczyniać się do obniżenia ryzyka zachorowania na różne choroby przewlekłe na nawet na niektóre choroby nowotworowe.

Odpowiednia długość snu

Liczni naukowcy potwierdzają, że sen, jego odpowiednia ilość a także jakość, to podstawa dla zdrowego organizmu. Optymalna dla nas ilość snu to około 8 godzin. Jednakże, jak wiadomo, każdy człowiek jest inny i jednemu wystarczy trochę mniej czasu na sen a z kolei inny potrzebuje go znacznie więcej. Brak odpowiedniej dla nas przespanej liczby godzin może być przyczyną wielu chorób cywilizacyjnych.

Dodaj komentarz