Jak poradzić sobie z nadmiarem sebum?

Świecąca się od nadmiaru sebum skóra na twarzy to Twój problem? Jeżeli tak, to świetnie trafiłaś. Znajdziesz tu kilka prostych porad jak poradzić sobie z błyszczącą niczym kula dyskotekowa twarzą w prosty sposób.

Zanim jednak zostaną one zdradzone, warto zwrócić uwagę na to kim jest ten gagatek. Sebum, zwane inaczej łojem skórnym to substancja, wydzielana przez gruczoły skórne. Jego zadaniem jest ochrona skóry przed szkodliwymi bakteriami, drobnoustrojami czy chemią. Nadmierne wydzielanie łoju skórnego występuje najczęściej u posiadaczek cery tłustej, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji.

Najprostszym sposobem na zmatowienie cery jest po prostu zastosowanie pudru matującego. Jeśli jednak nie jesteś fanką przesadzonego makijażu, a kolejna warstwa kosmetyku na twarzy przyprawia Cię o dreszcze warto skorzystać z bibułek matujących. Jest to idealna opcja dla Pań, które stawiają na minimalistyczny makijaż, zwłaszcza teraz w gorące letnie dni, gdy skóra produkuje większą ilość sebum. Przy zastosowaniu tego rodzaju broni na błyszczącą się skórę Twój makijaż pozostanie nienaruszony, a skóra odzyska świeżość i promienność. Poprawiony w ten sposób makijaż zagwarantuje poczucie komfortu na całą resztę dnia.

Sposób użycia bibułek matujących jest banalnie prosty i szybki. Do wykonania tego zabiegu potrzebna jest jedynie chwila czasu i para czystych rąk. Wystarczy przyłożyć bibułkę do miejsca, z którego chcesz usunąć nadmiar sebum. Po chwili należy delikatnie odcisnąć i zdjąć z twarzy. Jest to produkt jednorazowego użytku, więc nie zapomnij po użyciu go do kosza. Niech nie kusi Cie kilkukrotne stosowanie tej samej bibułki, gdyż raz użyta stanowi idealne środowisko do rozwoju bakterii.

Obecnie na rynku można znaleźć szereg różnego rodzaju bibułek matujących, których ceny wahają się od około 5 do 20 złotych. Ze względu na niewielką cenę, jest to gadżet kosmetyczny, na który może sobie pozwolić każda kobieta. Przed zakupem poczytaj opinie w internecie, gdyż na różnego rodzaju forach kosmetycznych Panie dzielą się doświadczeniami dotyczącymi produktów, które przetestowały na własnej skórze. Bibułki matujące warto dobierać zgodnie z własnymi wymaganiami.

Dodaj komentarz